Open Nieuwjaars Sneldamgala Huizum
- 3 januari 2019 -
Dorpshuis ‘Ien en Mien’ te Goutum
Gerlof Kolk winnaar 2019
Pl. Naam Plaats CatAW +
= - Pt WP SB
1
3 Gerlof Kolk Leeuwarden A 7 5- 2-
0 12 63107
2
4 Foeke Tiemensma Franeker A 7 5- 1-
1 11 60
90
3
1 Anton Schotanus Leeuwarden A 7 5- 1-
1 11 60
87
4
2 Hans Zondervan Britsum A 7 4- 2-
1 10 66
88
5
5 Dirk Alber Zijlstra Dokkum
A
7
4- 2- 1 10 61
79
6
9 Tjalling v.d. Bosch Achlum A 7 4- 2-
1 10 57
78
7
7 Erwin Heslinga Leeuwarden A 7 2- 5-
0 9 63 75
8
6 Wim Riddersma Drachten C 7 4- 1-
2 9 61 71
9
8 Reinout Sloot Leeuwarden B 7 4- 1-
2 9 60 69
10 14 Kerst Hoekstra Sneek B 7 4- 1-
2 9 57 66
11 11 Nick de la Fonteyne Leeuwarden
A
7
3- 3- 1 9 52 60
12 11 Anne Kooistra Franeker A 7 3- 3-
1 9 52 58
13 13 Henk Jonker Oudega
Sm. B 7 4- 1-
2 9 51 55
14 10 Bert Begeman Groningen B 7 4- 0-
3 8 53 48
15 20 Bernard Post Leeuwarden A 7 3- 2-
2 8 49 46
16 26 Jan Adema Leeuwarden A 7 3- 2-
2 8 47 48
17 23 Piet Bouma Harlingen A 7 4- 0-
3 8 46 38
18 27 Gerrit Terpstra Bakkeveen B 7 3- 2-
2 8 39 35
19 15 Anne Dekker Gorredijk B 7 2- 3-
2 7 54 46
20 16 Jan Terpstra Leeuwarden B 7 3- 1-
3 7 53 41
21 17 Hans van Dijk Veenwouden B 7 3- 1-
3 7 50 36
22 22 Jilles van
Kesteren Leeuwarden B 7 3- 1-
3 7 47 36
23 28 Douwe
Douma Twijzelerheide
B
7
1- 4- 2 6 53 43
24 18 Sietse
Bronger Stiens B 7 2- 2-
3 6 52 40
25 19 Tjalling
Oegema Műnein B 7 3- 0-
4 6 51 32
26 24 Gauke Dirk
Nijholt Leeuwarden C 7 1- 4-
2 7 48 38
27 25 Marten Martens Leeuwarden B 7 2- 2-
3 6 47 30
28 21 Sietse Nagel Leeuwarden A 7 2- 2-
3 6 47 28
29 29 Jan de Vos Akkrum B 7 2- 2-
3 6 46 39
30 30 Eelke Steringa Twijzelerheide C 7 1- 4- 2 6 46 36
31 35 Bert Honderd Roden B 7 3- 0-
4 6 44 20
32 31 Martin Boersbroek Oldeberkoop B 7 1- 4-
2 6 43 33
33 32 Heddy
Andringa Offingawier C 7 1- 4-
2 6 38 29
34 38 Willem Lep Stiens C 7 2- 2-
3 6 38 27
35 33 Geert Rozenberg Mildam C 7 2- 1-
4 5 46 29
36 36 Marcel de Vries Sneek B 7 0- 5-
2 5 45 29
37 39 Anne Langhout Leeuwarden B 7 2- 1-
4 5 44 21
38 34 Theo Wolthers
Leeuwarden C 7 1- 3-
3 5 43 26
39 41 Piet Wiersma Twijzelerheide
C
7
2- 1- 4 5 36 14
40 39 Bram Scholma Leeuwarden C 7 2- 1-
4 5 36 13
41 37 Joop de Graaf Oudega
Sm. C 7 1- 2-
4 4 42 16
42
42 Sytze Jonker Oudega Sm. B 7 1-
1- 5 3 39 13
43
43 Fedde van der Laan Leeuwarden
C 7 0-
3- 4 3 31 10
44
44 Gepke Koopman Sneek C 7 0- 1-
6 1 40 3
Op donderdagavond 3 januari 2019
barstte het Nieuwjaars Sneldamgala los in dorpshuis Ien en Mien te Goutum, het
speelhonk van Damclub Huizum, met 44 deelnemers.
Er werden 7 ronden afgewerkt
volgens het Zwitsers systeem.
Bij het ingaan van de slotronde
stond Anton Schotanus nog bovenaan, met Hans Zondervan op de tweede plaats.
Bij het printen van de eindstand
bleek Gerlof Kolk het topduel met Schotanus te hebben gewonnen, terwijl Foeke Tiemensma over Hans
Zondervan heen ging en op de 2e plaats belandde, net voor Schotanus.
Dirk Albert Zijlstra verraste
met de 5e plek. Op weerstandspunten bleef hij Tjalling
van den Bosch nipt voor.
Ook opvallend is de prestatie
van Wim Riddersma, die het toernooi begon met een score van 8 uit 4.
Ondanks 2 verliespartijen
eindigde hij als 8e en was daarmee veruit de beste speler in de C-
Zelfs de hele B-
Hij won de 1e prijs in de B-
Gepke Koopman trok nummer 15, waarachter Bernard Post schuil
ging.
Hij won hiermee een Edammer, de Nagel-
Gerlof Kolk sprak de hoop uit
dat er meer sterkere spelers gaan deelnemen, spelers zoals Rein van der Pal en Gabriël Heerema.
Hij memoreerde de sterk bezette
toernooien in het verleden, waarin het soms liep als een trein.
En als je dan won, dan
..........
Veelvoudig deelnemer en
winnaar Tjalling Goedemoed,
één van de leermeesters van Kolk, hoorde bij deze herinnering.
In de maand mei is hij ons
alweer 3 jaar geleden ontvallen.
Categorie
A
1. Gerlof Kolk
Leeuwarden 12
pnt 63 wp 107 SB
2. Foeke Tiemensma Franeker 11
60 90
3. Anton Schotanus
Leeuwarden
11
60 87
Categorie
B
1. Reinout Sloot Leeuwarden 9
60 69
2. Nick de la Fonteyne Leeuwarden
9
57 66
3. Henk Jonker Oudega Sm. 9
51 55
Categorie
C
1. Wim Riddersma
Drachten
9
61 71
2. Gauke Dirk Nijholt
Leeuwarden 6
48 38
3. Eelke Steringa Twijzelerheide 6
46 36